Jazyky

Lingea sa zaoberá vývojom jazykových aplikácií a tvorbou vlastných jazykových titulov od roku 1997. Pôsobíme v Česku, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku, kde sme už vydali vyše 600 knižných titulov venovaných jazykom.

Práca s jazykmi nás naozaj baví a radi sa púšťame do projektov, ktoré u nás nemajú obdobu. Neorientujeme sa preto len na angličtinu a iné svetové jazyky, ale vydávame aj príručky venované menej obvyklým jazykom. Medzi nimi vyniká pestrá kolekcia konverzácií pre viac než 50 jazykov. Z ostatných knižných publikácií stojí za zmienku napríklad prvý slovník modernej hebrejčiny z roku 2017 alebo podrobná gramatika turečtiny.

Nezabúdame ani na český jazyk a slovenský jazyk. Dôkazom toho je náš internetový portál nechybujte.cz, prostredníctvom ktorého sa snažíme kultivovať znalosť spisovnej češtiny. Okrem toho sme vydali aj Gramatiku súčasnej slovenčiny.

Tento nadštandardný rozsah portfólia a starostlivosti, ktorú jazykom venujeme, nám umožňuje ponúkať profesionálne služby v oblasti prekladov, korektúr a tlmočenia.

VIETE, ŽE:

  • vo Worde, Exceli, InDesigne a ďalších aplikáciách používate korektor preklepov od nás?
  • sme vydali zatiaľ najobsiahlejšie a najpodrobnejšie pravidlá českého pravopisu?
  • na portáli slovnik.seznam.cz používate naše slovníky?
  • sa podieľame na medzinárodných projektoch zameraných na strojový preklad?
  • vyvíjame rečové technológie, vďaka ktorým sa v budúcnosti zjednoduší tlmočenie?

Prevádzkové hodiny počas vianočných sviatkov 2019

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť na zmenu prevádzkových hodín...

viac tu

Prekladače Lingea pre ďalšie slovanské jazyky

Neurónové prekladače fungujú výborne, ak majú k dispozícii dostatok cvičných dát...

viac tu

Doménová adaptácia prekladača

V článku Nový prekladač Lingea sme vám predstavili nové verzie našich prekladačov založených na neurónových sieťach. Okrem iného sme sa zmienili aj o problematike prípravy prekladačov „na mieru“.

viac tu


Novinky z poslednej doby nájdete v archíve. ...