Lingea sa zaoberá vývojom jazykových aplikácií a tvorbou vlastných jazykových titulov od roku 1997. Pôsobíme v Česku, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku, kde sme už vydali vyše 700 knižných titulov venovaných jazykom.

Práca s jazykmi nás naozaj baví a radi sa púšťame do projektov, ktoré u nás nemajú obdobu. Neorientujeme sa preto len na angličtinu a iné svetové jazyky, ale vydávame aj príručky venované menej obvyklým jazykom. Medzi nimi vyniká pestrá kolekcia konverzácií pre viac než 50 jazykov. Z ostatných knižných publikácií stojí za zmienku napríklad prvý slovník modernej hebrejčiny z roku 2017 alebo podrobná gramatika turečtiny.

Nezabúdame ani na český jazyk a slovenský jazyk. Dôkazom toho je náš internetový portál nechybujte.cz, prostredníctvom ktorého sa snažíme kultivovať znalosť spisovnej češtiny. Okrem toho sme vydali aj Gramatiku súčasnej slovenčiny.

Tento nadštandardný rozsah portfólia a starostlivosti, ktorú jazykom venujeme, nám umožňuje ponúkať profesionálne služby v oblasti prekladov, korektúr a tlmočenia.

VIETE, ŽE:

  • vo Worde, Exceli, InDesigne a ďalších aplikáciách používate korektor preklepov od nás?
  • sme vydali zatiaľ najobsiahlejšie a najpodrobnejšie pravidlá českého pravopisu?
  • na portáli slovnik.seznam.cz používate naše slovníky?
  • sa podieľame na medzinárodných projektoch zameraných na strojový preklad?
  • vyvíjame rečové technológie, vďaka ktorým sa v budúcnosti zjednoduší tlmočenie?